شركت آب و خاك شهراب گستر در تير ماه سال 1385 بمنظور تهيه و توليد لوله ­هاي مخصوص زهكشی و اتصالات مربوطه توسط افرادی با تجربه که سال­ها در کارخانجات تولیدی لوله و اتصالات و محصولات مرتبط با شبکه ­های آب و آبرسانی و کشاورزی و اجرای پروژه­ های مربوطه فعالیت داشته تاسيس گرديده ­است.

موقعیت مکانی شرکت

كارخانه در شهرك صنعتي صفا دشت كرج و در زميني به مساحت 10000 متر مربع و 5400 متر مربع ساختمان و دفتر مركزي در تهران مي باشد . ظرفیت توليد :‌ 1- ظرفيت توليد سالانه حدود 12000 كيلومتر لوله زهکشی در اقطار مختلف بوده و تاسیسات زیربنایی موجود امکان افزایش این ظرفیت تا بیست هزار کیلومتر را دارد. 2- ظرفیت تولید لوله زهکش با پوشش الیاف مصنوعی حدود 8000 کیلومتر در اقطار مختلف مطابق با استاندارد KOMO می باشد. ماشین آلات : ماشین آلات این واحد تولیدی از شرکت های بنام و معروف اروپا که سابقه طولانی در تولید دستگاه های مجهز و پیشرفته تولید لوله های پلیمری دارند بوده و دارای آزمایشگاه مجهز و پیشرفته مطابق با استاندارد ملی ایران به شماره 7669 و DIN1187 می باشد. شرکت آب و خاک شهراب گستر مجهز به پیشرفته ترین دستگاههای الیاف پیچ دور لوله و تجهیزات آزمایشگاهی مربوطه می باشد.

نیروی انسانی کارخانه

كارخانه داراي تيم متخصص در توليد ،‌ برق و مكانيك با تجربه چندين ساله در توليد لوله هاي پليمري و زهكش بوده و توسط متخصص داراي دكترا در رشته پليمر پشيباني مي شود . شرکت آب و خاک شهراب گستر با همکاری شرکتهای باسابقه در این زمینه، آموزشهای پروسه تولید، کنترل الیاف، ضخامت گیری و آمیزه یکنواخت الیاف ها و کنترل کیفی و آزمایشگاهی تولید لوله زهکش با پوشش الیاف مصنوعی را در کارخانه آب و خاک شهراب گستر به صورت علمی و کاربردی اجرا نموده و تکنسین های واحد تولید و کنترل کیفی و مسئول آزمایشگاه دوره های مربوطه را در آلمان و ایران گذرانده و در واحد تولیدی این شرکت به کار گرفته شده اند.